Czy możliwa jest wycena schodów online?

Data publikacji: Autor Redakcja

Wycena schodów online to dla wielu inwestorów bardzo wygodne narzędzie umożliwiające poznanie wstępnych kosztów inwestycji bez wychodzenia z domu. Teraz jest to możliwe za sprawą opcji dostępnej u dobrego producenta schodów drewnianych. Jak wygląda taka wycena online i jak przebiegają jej kolejne etapy? O tym informujemy w poniższym wpisie.

Schody z marzeń

Przepiękne, wyjątkowo wytrzymałe i elegancko prezentujące się, solidne schody drewniane, marzą się wielu inwestorom. Szczególnie w obecnych czasach możliwość poznania szacunkowych kosztów ich wykonania jest niezwykle ważna. Teraz koszty te można poznać już bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy tylko wypełnić odpowiednimi danymi rubryki formularza zamieszczonego na stronie producenta, by cieszyć się wstępnym kosztorysem inwestycji. Jakie dane powinny się znaleźć w takim formularzu?

Słów kilka o preferencjach

Przygotowując się do wypełnienia formularza dostępnego na stronie internetowej producenta schodów warto znać dokładną liczbę stopni prostych oraz zabiegowych schodów, które chcielibyśmy mieć we własnym, wymarzonym „M”. Dobrze też, jeśli wiemy, jak wysoki ma być podest oraz jaką długość będą miały stopnie naszych schodów. Do tego warto też świetnie orientować się w tym, jaka ilość balustrad (w metrach bieżących), będzie niezbędna do efektywnego wykonania inwestycji. Kolejnym etapem będzie wybór rodzaju schodów. A tu można wskazać na wyłącznie stopnie, schody klasyczne z kapinosem lub schody dywanowe. Następnie przyjdzie nam zmierzyć się z wyborem rodzaju balustrady (jednej z 6 dostępnych w formularzu). Rodzaj drewna do wykonania schodów będzie kolejnym etapem naszego wyboru. Tu najczęściej wybierać będzie można między schodami dębowymi, bukowymi oraz jesionowymi. Na koniec w formularzu podać należy miejsce montażu, wskazać na preferowany termin, wpisać informacje dodatkowe i podać dane kontaktowe. Po wykonaniu tych wszystkich czynności możliwe będzie poznanie wstępnej wyceny kosztu wykonania schodów – a to wszystko wygodnie i online. Warto!