Czy warto skorzystać z usług doradczych projektanta wnętrz?

Data publikacji: Autor Redakcja

Doradztwo projektanta wnętrz to usługa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Nie dzieje się tak przypadkowo. Mając własne wymarzone mieszkanie czy dom, chciałoby się z pewnością wyposażyć je możliwie jak najładniej i najbardziej funkcjonalnie. Wybór usług doświadczonego i polecanego projektanta wnętrz będzie świetnie trafionym wyborem. Jakie korzyści będą się z tym wiązać?

Na czym polega doradztwo projektanta wnętrz?

Zazwyczaj projektant wnętrz pojawia się w lokalu klienta po to, by nie tylko dokładnie obejrzeć dostępną przestrzeń, ale również szczegółowo przeanalizować dostępne możliwości wnętrzarskie. Podczas takiego spotkania może też porozmawiać o oczekiwaniach klienta i poznać jego preferencje. Konsultacja jest też doskonałą okazją do tego, by porozmawiać o proponowanych kolorach ścian, dodatkach czy pomysłach na jak najbardziej funkcjonalne umeblowanie wnętrza. Do tego istotą profesjonalnych usług doradczych będzie również jak najbardziej wnikliwa analiza potencjału danej nieruchomości. Tę analizę warto wykonać nawet jeszcze przed zakupem nieruchomości – wówczas można poznać prognozowane nakłady pracy, które czekają inwestora. Może być to wskazówka do tego, czy warto inwestować w zakup danej nieruchomości, czy może lepiej poszukać czegoś innego.

Aranżacja wnętrza w dalszym etapie

Kolejnym etapem doradczo – konsultacyjnym od projektanta wnętrz będzie aranżacja wnętrza mieszkalnego. Na tym etapie klient poznaje propozycje projektanta w zakresie możliwości wprowadzenia zmian do aktualnego wystroju wnętrza. Doradztwo w tym obszarze dotyczyć będzie m.in. takich zmian jak te dotyczące kolorystyki ścian, doboru tekstyliów, czy propozycji umeblowania wnętrza mieszkalnego lub usługowego. Warto zaznaczyć, że aranżacja wnętrza nie będzie obejmować projektu układu ścian oraz wymiany instalacji. I jeszcze słowo o kosztach. Tego rodzaju usługę wycenia się w zależności od metrażu wnętrza – ile mkw. powierzchni lokalu, tym większy koszt całkowity takiej usługi.