Czym wyróżniać się będzie wysokiej jakości odzież multiochronna?

Data publikacji: Autor Redakcja

Dobra odzież multiochronna to specjalistyczna odzież, która sprawdzi się w wielu zawodach i branżach. Do jej wykonania nie są wykorzystywane pierwsze lepsze materiały, a jedynie te specjalnie wyselekcjonowane i posiadające niezbędne atesty. Co warto wiedzieć o odzieży multiochronnej, by móc ją wybrać z najlepszych produktów dostępnych na rynku? Wreszcie – od kogo warto ją kupić? Na najważniejsze pytania odpowiadamy w naszym wpisie.

Właściwości odzieży multiochronnej

Jak sama nazwa wskazuje, odzież multiochronna to wysokospecjalistyczna odzież do zadań specjalnych – czyli takich, które gwarantują doskonałą ochronę przed różnego rodzaju czynnikami szkodliwymi. Odzież multiochronna słynie z szerokich właściwości trudnopalnych, kwasoodpornych oraz antyelektrostatycznych. Do tego jest odzieżą o podwyższonej klasie widoczności. Warto dodać, że tkaniny zastosowane do produkcji najwyższej jakości odzieży multiochronnej spełniać będą też szereg wyśrubowanych norm. Są to m.in. normy EN ISO 11612:2015, A1 A2 B1 C1 E3 F1, EN ISO 11611:2015, A1 + A2, Klasa 1, EN 1149-5:2008, EN 13034:2005 + A1:2009 czy EN 20471.

Produkcja odzieży z najlepszych tkanin

Tkaniny wykorzystywane do produkcji najwyższej jakości odzieży multiochronnej spełniać mają nie tylko mnóstwo norm, o których pisaliśmy wyżej. Powinny być również wykonane z odpowiednich materiałów. Ich strukturę tworzą najczęściej bawełna (80%), poliester (19%) oraz włókno węglowe Karbon (1%). Na tych włóknach właśnie ulokowane są właściwości trudnopalne odzieży multiochronnej co sprawia, że ubrania tego rodzaju są tak często zamawiane i kupowane z myślą o użytkowaniu w wielu niebezpiecznych branżach czy zawodach.

Ważna gramatura odzieży multiochronnej

Nie od dziś wiadomo, że nie tylko rodzaj zastosowanych tkanin ma znaczenie przy produkcji wysokiej klasy odzieży multiochronnej. Równie ważnym czynnikiem będzie także gramatura takiej odzieży. Warto szukać więc takich produktów, które wyróżniają się gramaturą 300g/m2.