Dlaczego warto wybrać pompę ciepła c.w.u.?

Data publikacji: Autor Redakcja

Pompa ciepła c.w.u. to jeden z bardzo popularnych i coraz częściej wybieranych systemów grzewczych. Popularność tego rozwiązania nie powinna nikogo dziwić – w końcu oprócz dostarczania do budynku mieszkalnego czy użytkowego pożądanego ciepła, możliwe staje się także zaopatrzenie obiektu w podgrzaną wodę. I to zdecydowanie tańszą,= niż tradycyjnymi kanałami. Co jeszcze sprawia, że warto zainteresować się inwestycją w zakup i montaż tego rodzaju pompy?

Mały koszt, duży komfort

Pompa ciepła c.w.u. nie wiąże się z ogromnymi kosztami, a pozwala na osiągnięcie dużego komfortu użytkowania i zapewnia wygodny sposób dostarczania ciepła do budynku mieszkalnego lub użytkowego. Co więcej, posiadając odpowiednią przestrzeń do montażu takiej pompy, warto zdecydować się na wybór pompy monoblokowej. Ta wyróżnia się konstrukcją – składa się z zasobnika c.w.u. i zamontowanego na nim modułu pompy ciepła. Montaż urządzenia tego rodzaju nie jest skomplikowany. Jak przekonują specjaliści z branży, wystarczy podłączyć zbiornik do instalacji wody zimnej oraz ciepłej, jak też zapewnienie doprowadzenia kanałów powietrza czerpanego i wyrzutowego. Do tego trzeba pamiętać i o tym, by podłączyć odpływ skroplin do kanalizacji.

Dużo niższe koszty eksploatacji

Decyzja o zakupie i montażu pompy ciepła c.w.u. wiązać się będzie nieodmiennie z oszczędnościami. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala na całkowite lub okresowe zastąpienie dotychczasowego, zazwyczaj drogiego, systemu podgrzewania wody. Nie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, że to właśnie podgrzanie wody użytkowej wiąże się z dużymi comiesięcznymi kosztami w każdym gospodarstwie domowym. Teraz te koszty można znacznie zmniejszyć, co spotyka się z dużym zainteresowaniem inwestorów. O oszczędnościach jakiego rzędu mowa? Nawet o takich, które skutecznie zmniejszą rachunki za podgrzewanie wody użytkowej nawet o 2/3 dotychczasowych kosztów! To naprawdę dużo. Warto więc dobrze przemyśleć możliwość zakupu i montażu pompy ciepła c.w.u.