Doradztwo w zakresie ubezpieczeń społecznych

Data publikacji: Autor Redakcja

Ciągłe zmiany w przepisach z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy oraz niejednoznaczne interpretacje powodować mogą prawdziwy galimatias u tych osób, które chciałyby właściwie rozliczać własne składki ubezpieczeniowe lub rozliczać składki swoich pracowników. Z pewnością nie warto bawić się w próbę dogonienia i tak niedoścignionych przepisów. Zdecydowanie lepiej postawić na pełne doradztwo w zakresie ubezpieczeń społecznych. Tym bardziej, jeśli jest oferowane przez doświadczonego profesjonalistę. W czym dokładnie może pomóc nam doradca ZUS?

Wiedza o tym, co należy „ozusować”

O tym, co należałoby rozliczyć z ZUS i w jakiej kwocie, wiedzieć będzie wieloletni pracownik tejże instytucji i radca prawny w jednym. Rozliczenia z ZUS przed specjalistą nie stanowić będą żadnych, nawet najmniejszych tajemnic, do tego wiedza dotycząca sposobu zawierania czy wypowiadania umów, również będzie w posiadaniu fachowca. Tym samym, korzystając ze specjalistach usług doradczych, nie trzeba już będzie martwić się o przyszłość swojej firmy czy prawidłowych rozliczeń. Z większą pewnością będzie można myśleć o spokojnej przyszłości w prowadzeniu działalności gospodarczej – tak ważne przecież w praktyce z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy.

Gwarancja uniknięcia błędów

Profesjonalne doradztwo w zakresie ubezpieczeń społecznych likwidować będzie też możliwość popełnienia większych błędów – a przy tym zapobiegnie ewentualnym karom finansowym, które mogłyby być nałożone na nierzetelnego płatnika składek. Tego również trzeba się wystrzegać. A żeby to zrobić, wystarczy zlecić profesjonalne wykonanie audytu i mieć pewność, że ten będzie maksymalnie zbliżony do kontroli dokonywanych przez upoważnionych pracowników ZUS.

Przepisy i prawo w jednym

Odpowiednie wykształcenie prawnicze w połączeniu z doświadczeniem na stanowisku inspektora ZUS robią swoje – tym samym polecany radca prawny jest w stanie zapewnić wszystkim swoim klientom w pełni fachowe i profesjonalne doradztwo w zakresie ubezpieczeń społecznych. Warto z niego skorzystać!