Jakie rozwiązania oferuje współczesna protetyka?

Data publikacji: Autor Redakcja

Nowoczesna protetyka pozwala uzyskać maksymalnie trwały i estetyczny wygląd zdrowego i naturalnie wyglądającego uśmiechu. Z pewnością współczesne rozwiązania dostępne w tym wyspecjalizowanym obszarze stomatologii pozwolą na to, by odzyskać utraconą pewność siebie i zadbać o własną atrakcyjność zewnętrzną. Jakiego rodzaju rozwiązania czekają na nas w dobrym gabinecie stomatologicznym?

Popularne uzupełnienia protetyczne

Do najczęściej wybieranych, zalecanych i stosowanych zarazem uzupełnień protetycznych zaliczymy z pewnością korny i mosty. To one właśnie pozwolą na estetyczne i maksymalnie trwałe odtworzenie utraconego zęba w całości lub w części koronowej. To niezwykle ważne szczególnie dla tych osób, które od lat borykają się z mało estetycznymi brakami w naturalnym uzębieniu. Jeśli więc istnieje możliwość skorzystania ze skutecznych i zaawansowanych zarazem rozwiązań protetycznych, dlaczego by tego nie zrobić?

Zalety protetyki

Nowoczesna protetyka wykonywana przez doświadczonych specjalistów z branży niesie za sobą szereg zalet. Nie dość, że przywraca pacjentom piękno naturalnego uśmiechu, to do tego gwarantuje również dużą odporność jamy ustnej na różnego rodzaju dolegliwości. Do tego, korzystając z profesjonalnych koron czy mostów, można zapomnieć również o problemach z jedzeniem. Teraz uśmiechanie się bez żadnego skrępowania będzie najprawdziwszą przyjemnością dnia codziennego! A co najważniejsze – nie trzeba wcale wiele, by móc cieszyć się szerokim uśmiechem bez jakichkolwiek nieestetycznych ubytków zębowych!
Do licznych zalet protetyki zaliczymy z pewnością również minimalizację ryzyka próchnicy oraz innych, podobnych jej dolegliwości. Do tego nie należy zapominać i o tym, że to właśnie korony czy mosty są doskonałym pomysłem na odbudowanie zębów po zastosowaniu leczenia kanałowego. Do tego dostępne współcześnie rozwiązania protetyczne mają jeszcze jedną ogromną zaletę – nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Polecane są więc każdemu pacjentowi bez względu na wiek czy stan zdrowia.