Kwasy medyczne – na jakiego rodzaju problemy skórne polecane?

Terapie kwasami medycznymi prowadzone w dobrych gabinetach kosmetologicznych są nierzadko prawdziwym wybawieniem dla tych osób, które nie mogą skutecznie uporać się z nawracającymi problemami skórnymi. Gdy nie pomagają więc tradycyjne leki czy maści, warto jest skorzystać z polecanych terapii kwasami medycznymi właśnie. Co można zyskać i komu są one szczególnie polecane? Sprawdziliśmy to i podpowiadamy.

Główne zadania kwasów medycznych

Terapie kwasami medycznymi dopasowanymi do rodzaju problemy skórnego oraz typu skóry mają za zadanie głównie intensywnie złuszczyć skórę, oraz skutecznie wniknąć do jej głębszych warstw. Dopiero tam optymalne stężenie kwasu medycznego będzie mogło rozpocząć swoje oddziaływanie zgodnie z przeznaczeniem. Co ważne – na rynku branżowym istnieje tak wiele rodzajów kwasów medycznych, że z powodzeniem można je teraz dobrać i dopasować do konkretnego rodzaju problemu skórnego. Warto jednak najpierw skonsultować się z dobrym kosmetologiem. Tylko on będzie wiedział, jakie stężenie kwasu medycznego będzie najwłaściwsze do naszego problemu skórnego oraz jakiego rodzaju kwas najlepiej zastosować.

Terapie kwasami medycznymi – dla kogo?

Wskazania do zastosowania kwasów medycznych to m.in.: chęć usunięcia najbardziej widocznych zmarszczek, mało estetycznych blizn czy przebarwień na skórze twarzy. Do tego terapie te zalecane są również osobom zmagającym się z uciążliwym trądzikiem czy porami. Na profesjonalną terapie kwasami medycznymi decydują się też nierzadko osoby pragnące poprawić napięcie i elastyczność skóry oraz skutecznie ją odmłodzić, bez konieczności sięgania po rozwiązania inwazyjne. Śmiało można więc stwierdzić, że terapie kwasami medycznymi polecane są wszystkim tym osobom, które chcą poprawić wygląd własnej skóry, zwiększyć jej atrakcyjność, promienność i gładkość, a przy tym nie korzystać ze skalpela.

Warto udać się na konsultację w sprawie zastosowania terapii kwasami medycznymi na naszą skórę. Efekty mogą być oszałamiające!