Podstawowe informacje o peelingu kawitacyjnym

Data publikacji: Autor Redakcja

Peeling to zawsze dobry pomysł! Ostatnio rekordy popularności bije tzw. peeling kawitacyjny, który pokochały kobiety na całym świecie. Na czym polega i jakie daje rezultaty? Dowiedz się o nim wszystkiego z naszego artykułu i wypróbuj potem na własnej skórze!

Co to w ogóle jest kawitacja?

Kawitacja to zjawisko fizyczne, w trakcie którego ciesz przemienia się gaz przy udziale niskiego ciśnienia. Kawitacja w kosmetyce ma bardzo duży udział; polega on na wytworzeniu mikropęcherzyków gazowych, które bardzo szybko się rozkładają za sprawą wibracji. W ten sposób odsłaniają się nowe warstwy skóry i zastępują stary, zrogowaciały naskórek.

Peeling kawitacyjny – dla kogo jest przeznaczony i jakie są po nim rezultaty?

Peeling kawitacyjny znakomicie oczyszcza całą twarz, toteż doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich rodzajów skóry. Jest bardzo delikatny i nie podrażnia, dlatego może być stosowany nawet do wrażliwej cery skłonnej do alergii i przebarwień, np. w postaci naczynek. Jego kolejnym plusem jest to, że nie pozostawia żadnych skutków ubocznych i jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Normalne jednak jest, że po zabiegu może pojawić się delikatnie zaczerwienienie skóry, które bardzo szybko schodzi. Aby je zmniejszyć i dodatkowo ochronić skórę przesz szkodliwym działaniem promieni UV, po peelingu kawitacyjnym nałóż na twarz krem z filtrem. Peeling kawitacyjny ma na celu nie tylko pozbycie się zrogowaciałego naskórka, ale również zatrzymanie rozwoju bakterii, dotlenienie skóry i stymulację powstania nowych komórek. Ponadto ten zabieg redukuje trądzik, wypełnia zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia i uelastycznia skórę.

Peeling kawitacyjny – jak często należy go powtarzać?

Regularność peelingu kawitacyjnego powinna być uwarunkowana głównie typem cery. W przypadku osób z trądzikiem, zaleca się stosowanie kawitacji przez okres 5 – 6 tygodni i maksymalnie raz w tygodniu. Osobom mogącym pochwalić się cerą normalną peeling kawitacyjny raz w miesiącu w zupełności wystarczy.