Szmatki sensoryczne – w jaki sposób wspierają rozwój dziecka?

Szmatki sensoryczne handmade cieszą się coraz większym zainteresowaniem współczesnych kupujących. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Wpływ na popularność tego rodzaju produktów szytych ręcznie ma nie tylko rosnąca świadomość rodziców i opiekunów w zakresie wspomagania rozwoju małych dzieci. Coraz częściej szuka się produktów jedynych w swoim rodzaju – i tak właśnie trafia się na produkty szyte ręcznie. Co warto wiedzieć o korzyściach korzystania przez dzieci ze szmatek sensorycznych?

Sposób na odczuwanie świata wszystkimi zmysłami

Człowiek został wyposażony przez naturę w 7 zmysłów. Będąc rodzicem, warto zadbać o to, by nasze dzieci mogły jak najczęściej eksplorować świat przez uruchamianie wszystkich zmysłów. Dlatego też świetną zabawką spełniającą tak naprawdę wiele różnych funkcji, będzie właśnie szmatka sensoryczna. To produkt wykonany z różnych materiałów o zróżnicowanej strukturze, kolorach czy fakturze. Małe dziecko korzystające z takiej szmatki nie tylko będzie mogło doznawać przeróżnych bodźców, ale ciekawie zajmie czas i będzie miało co zrobić z rączkami. Do tego miłe w dotyku szmatki sensoryczne handmade sprawdzą się też w wielu innych sytuacjach. Jakich? O tym piszemy niżej.

Wielofunkcyjność szmatek sensorycznych

Małe dzieci uwielbiają różnorodne przytulanki – i nie zawsze muszą to być tradycyjne maskotki. Obecnie równie dużym powodzeniem w przytulaniu cieszyć się będą szyte ręcznie szmatki sensoryczne. Te z powodzeniem zastąpią tradycyjną maskotkę, nie odbierając przy tym dzieciom poczucia bezpieczeństwa – tak ważnego przecież w ich prawidłowym rozwoju. Do tego miękkie szmatki sensoryczne można też gryźć, ślinić i zgniatać w rączkach według własnego uznania. A ciekawość oraz pomysłowość maluszków naprawdę nie ma granic!

Produkty jedyne w swoim rodzaju

Jest coś jeszcze, co przyciąga uwagę kupujących – szmatki sensoryczne handmade to produkty wyjątkowe i niepowtarzalne w każdym calu. Każda ze szmatek może różnić się doborem koloru czy wzoru materiałów. Każda z nich będzie więc wyjątkowa. Stąd też i pomysł na nieszablonowy prezent dla maluszka gotowy. Warto!