W jaki sposób najlepiej wypełniać zmarszczki?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to jeden z bardzo popularnych i chętnie zlecanych zabiegów w dobrym gabinecie kosmetycznym. Co warto wiedzieć o efektach takiego zabiegu? Komu jest on polecany w szczególności? Zapraszamy do lektury!

Najpopularniejsza metoda wypełniania bruzd

Zmarszczki i różnego rodzaju bruzdy mogą być dość głębokie, jak i jeszcze całkiem płytkie. W wielu przypadkach jednak dość mocno zmieniają rysy twarzy i powodują, że atrakcyjny wygląd traci na swojej estetyce. Stąd też wciąż rośnie zainteresowanie profesjonalnymi zabiegami wypełniania bruzd. Do najpopularniejszych metod zalicza się zabieg z wykorzystaniem niezawodnego kwasu hialuronowego. W jakiego rodzaju sytuacjach sprawdza się on najlepiej?

Niezawodny kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy znany jest nie tylko z niezwykle skutecznej korekcji drobnych zmarszczek, ale i tych całkiem głębokich. Podobnie jest z bruzdami oraz fałdami. Z powodzeniem kwas ten może być wykorzystywany również do poprawy konturów twarzy, jak również do powiększania czy modelowania ust. Co najważniejsze – występuje on naturalnie w młodej skórze. Jego wykorzystanie zaś podczas zabiegu możliwe jest wówczas, gdy korzysta się z kwasu poddanego procesowi stabilizacji.

W jaki sposób przeprowadza się zabieg?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym możliwe staje się dzięki dokonaniu iniekcji w odpowiednią głębokość skóry. Wówczas możliwe staje się dopasowanie różnych cząsteczek żelu (kwasu) do struktury tkanki konkretnej warstwy skóry. Wyróżnia się różne odmiany kwasu w zależności od głębokości zmarszczki czy bruzdy. W efekcie dobrze wykonanego zabiegu można mówić o poprawie objętości i jędrności skóry poprzez właściwe podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia. Warto dodać, że kwas hialuronowy działa nie tyle permanentnie, ile długotrwale. Ile czasu będą utrzymywać się zaś efekty po profesjonalnie wykonanym zabiegu? Te mogą cieszyć oko od 6 do nawet 18 miesięcy. Po tym czasie zaaplikowany kwas hialuronowy ulegnie biodegradacji.